Příroda je krásná – ale může být také drsná. Vlhkost, vítr a zejména mrazivé počasí mohou být výzvou pro váš domov i pro vaše venkovní svítidla. Pro dánský Nordlux je tato krásná, ale drsná příroda a počasí součástí každodenního života. Proto se snaží vyrábět svítidla z přírodních materiálů, které jsou také odolné a trvanlivé, rok co rok, v neúprosném počasí a přírodě. 

 

Pozinkovaná ocel

Pozinkovanou ocel najdete také v řadě odolných materiálů, což je specialita společnosti Nordlux a jeden z nejvhodnějších materiálů pro venkovní použití. Náš sortiment venkovních lamp je proto v této oblasti nejširší. Oceňujeme krásný vzhled produktů a velký potenciál materiálu, který umožňuje nabízet lepší a odolnější svítidla. Kvalita galvanizace je v Nordlux velkou prioritou, a proto stojí za to vědět, co znamená, když je lampa galvanizovaná.

Mosaz, měď, nikl…

Mosaz, měď a nikl se spojí, aby vytvořily krásnou symfonii produktů, které vydrží odolné i v drsném počasí a současně elegantně stárnou v průběhu času, aniž by se zhoršovaly jejich vlastnosti. Zde můžeme vyzdvihnout nástěnná svítidla Helford a Polperro od Nordlux, které jsou inspirovány drsným severským počasím a kde námořní design zdůrazňuje surový a rustikální styl.

Co je to galvanizace?

Galvanizace je chemický proces, při kterém se ocel očištěná kyselinou ponoří do roztaveného zinku o teplotě 460 °C. Když je ocel ponořena do roztaveného zinku, dochází k chemické reakci mezi kovy, kde zinek svým způsobem zrezne a vytvoří povrchovou slitinu, která chrání ocel před vnějšími vlivy, které by normálně způsobovaly rez. Díky tomuto procesu jsou galvanizované výrobky společnosti Nordlux trvanlivé a přírodní, protože jsou vyrobeny z přírodních materiálů a kovů.

 

Použití a údržba

Doporučujeme galvanizovaná svítidla pro většinu venkovních prostředí. Díky chemickému procesu jsou odolná vůči živlům, což znamená, že jsou vhodná do exponovaných podmínek. Při zakoupení pozinkovaného svítidla bude mít lesklý povrch, který se časem změní v krásně plochý a rustikální, protože se přírodní a živý materiál neustále mění a mění.

Pozinkovaná lampa obvykle nevyžaduje žádnou údržbu. Přesto doporučujeme lampu jednou za čas umýt teplou vodou a měkkým kartáčem čímž dosáhnete nejdelší možné životnosti.

Vzhledem k tomu, že lampa je ručně ponořena do roztaveného zinku, může docházet ke změnám nerovného povrchu nebo k vytváření drobných útvarů kapek, které postupně zmizí.

Kromě toho může proces galvanizace také zanechat tenké „zinkové záclony“., které lze snadno odstranit měkkým kartáčem.

Společnost Nordlux poskytuje záruku 15 let na všechny venkovní svítidla z galvanizované oceli, mědi a mosazi.
Share This